Nasza historia

Firma ALAB powstała w 1987 roku, początkowo jej działalność obejmowała wyposażenie laboratoriów naukowych i medycznych w urządzenia renomowanych marek. Z czasem firma zaczęła świadczyć usługi w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

Od 2008 roku jesteśmy częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach – inwestora, z główną siedzibą w Heidelbergu, wiodącym ośrodku akademickim w Niemczech. Bliska współpraca z jedną z największych europejskich sieci laboratoryjnych służy rozwojowi nowoczesnej diagnostyki medycznej, dlatego po kilkunastu latach staliśmy się jednym z największych laboratoriów diagnostycznych w Polsce, współpracując z kilkoma tysiącami placówek medycznych na terenie całego kraju.

about-us-example-picture

Nasza historia

90 laboratoriów
735 Punktów Pobrań
85 mln badań rocznie
ponad 20 lat na rynku

Nasza oferta to ponad 3 500 badań, które obejmują: podstawowe badania z zakresu hematologii, koagulacji, analityki ogólnej z parazytologią, biochemii klinicznej, serologii grup krwi, mikrobiologii z mykologią.

Badania specjalistyczne z rozszerzonego zakresu immunochemii, autoimmunologii, białek specyficznych, diagnostyki zakażeń i analiz hormonalnych, markerów nowotworowych, patomorfologii i cytologii, toksykologii i genetyki molekularnej.

about-us-example-picture

Co oferujemy?

Współpracujemy również ze środowiskiem naukowym i akademickim, prowadzimy międzynarodowe seminaria z udziałem światowej klasy wykładowców, pomagamy firmom start-up w walidacji sprzętu projektowanego na potrzeby diagnostyki medycznej. Posiadamy centrum szkoleniowe dla studentów diagnostyki oraz prowadzimy specjalistyczne staże dla patomorfologów z rejestracją w Ministerstwie Zdrowia.

about-us-example-picture

Środowisko naukowe

Od początku swojej działalności zawsze stawialiśmy na innowacje. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy podpis elektroniczny, czym umożliwiliśmy szybkie dostarczenie w pełni prawnie ważnych wyników dla Pacjentów. Tym samy zapewniliśmy dostęp online do wyników dzięki nowoczesnym aplikacjom internetowym.

Jesteśmy również pierwszą firmą laboratoryjną w Europie, która uruchomiła transport próbek dronami między szpitalami, a naszymi laboratoriami. Tak ważna inicjatywa będzie miała fundamentalne znaczenie w ratowaniu życia i zdrowia Pacjentów, dzięki zapewnieniu im dostępu do szybkiej i równie skutecznej diagnostyki w krótszym czasie.

about-us-example-picture

Innowacje w Grupie ALAB

1987

Założenie firmy ALAB Sp. z o.o. Działalność spółki obejmuje wyposażenie laboratoriów naukowych i medycznych w urządzenia renomowanych firm

2000

Firma rozpoczęła świadczenie usług w zakresie diagnostyki laboratoryjnej

2001

Usługi w tej dziedzinie stały się głównym i strategicznym przedmiotem działalności gospodarczej ALAB. Sp. z o.o.

2006

Oddzielenie działalności komercyjnej od usług laboratoryjnych

2008

Firma pozyskała inwestora strategicznego: LIBMACH. Największą firmę oferującą usługi z zakresu diagnostyki laboratoryjnej w Europie

2010

Otwarcie laboratorium genetyki molekularnej

2011

Otwarcie laboratorium z zakresy patomorfologii

2014

Otwarcie laboratorium toksykologii

2017

Otwarcie laboratorium z zakresu genetyki człowieka

Jakość i wiarygodność wykonywanych badań jest jednym z naszych priorytetów. Potwierdzeniem rzetelnie przeprowadzanych przez bas badań są certyfikaty:

  • ISO 9001
  • ISO/IEC 27001
  • ISO 14001
  • ISO 15189 AM 005
  • ISO 15189 AM 008
  • ISO 15189 AM 015
  • ISO 15189 AM 016
  • ISO 15189 AM 017
  • ISO 15189 AM 018
  • ISO 15189 AM 019
about-us-example-picture

Certyfikaty ISO

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.