Analiza mutacji somatycznych 19 genów odgrywających kluczową rolę w rozwoju i progresji raka jajnika.
Oczekiwanie na wynik
15 dni roboczych
Przygotowanie
Identyfikacja potencjalnych mutacji dziedzicznych (np. BRCA1/2) – połączona z analizą z krwi, pozwala na pełną ocenę ryzyka dziedzicznego raka jajnika.
Badanie obejmuje analizę mutacji w następujących genach: ARID1A, BRAF, BRCA1, BRCA2, CHEK2, CTNNB1, EGFR, EPCAM, ERBB2, KRAS, MLH1, MSH2, MSH6, NRAS, PIK3CA, PMS2, POLE, PTEN, TP53.
Badanie wspiera personalizację leczenia pacjentek z rakiem jajnika poprzez określenie statusu mutacyjnego genów odpowiedzialnych za:
Panel rak jajnika jest wparciem w podejmowaniu decyzji klinicznych dotyczących leczenia oraz prognozy przebiegu choroby. Ponadto pozwala na ocenę ryzyka zespołów dziedzicznych – w połączeniu z analizą germinalną z krwi.
Badanie wykonywane jest u osób w grupie ryzyka, a także dotkniętych chorobą nowotworową w celu wykrycia mutacji istotnych dla doboru terapii celowanej i immunoterapii.
W celu uzyskania informacji na temat zakresu badań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: genetyka.czlowieka@alab.com.pl.
Materiałem do badania jest tkanka nowotworowa utrwalona w formalinie i zatopiona w parafinie (FFPE).
Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Niezbędny dokument dostępny jest do pobrania w miejscu: Dokumenty do pobrania