1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Nie toleruję mleka plus

Nie toleruję mleka plus

Pakiet rozszerzony / 4 badań

Nie toleruję mleka plus to pakiet przeznaczony dla pacjentów, którzy mają dolegliwości po spożyciu mleka i chcieliby sprawdzić, czy są spowodowane alergią pokarmową na jeden ze składników mleka, czy nietolerancją laktozy.

Oczekiwanie na wynik

12 dni roboczych

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • możesz iść na pobranie w ciągu dnia, nie musisz być na czczo. Unikaj pobrania materiału po obfitym posiłku
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Nie toleruję mleka plus to pakiet przeznaczony dla pacjentów, którzy mają dolegliwości po spożyciu mleka i chcieliby sprawdzić, czy są spowodowane alergią pokarmową na jeden ze składników mleka, czy nietolerancją laktozy.

Nietolerancja mleka jest w Polsce powszechną dolegliwością, dotyka ok. 30% osób dorosłych. Zdecydowana większość (ponad 25%) spowodowana jest nietolerancją cukru mlecznego (laktozy), wywołanej niedoborem enzymu laktazy. Kilka procent to alergia pokarmowa na któryś ze składników białek mleka - alfa-laktoalbuminę, beta-laktoglobulinę lub kazeinę.

Różnicowanie alergii pokarmowej na komponenty mleka krowiego ma znaczenie dla postępowania terapeutycznego, ponieważ uczulenie na kazeinę stwarza ryzyko alergii na mleko zarówno świeże, jak i gotowane - w takim wypadku musi być wykluczone z diety w każdej postaci. Pozostałe białka (alfa-laktoalbumina lub beta-laktoglobulina) są wrażliwe na wysoką temperaturę i mleko zawarte np. w wypiekach będzie dobrze tolerowane.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • Alfa laktoalbumina (F76) - IgE swoiste
 • Beta laktoglobulina (F77) - IgE swoiste
 • Kazeina (F78) - IgE swoiste
 • Test nietolerancji laktozy (materiał pobierany w domu przez pacjenta po odebraniu z punktu pobrań specjalnego zestawu - w tym celu prosze wcześniej skontaktować się z wybranym Punktem Pobrań)

Jeśli potrzebujesz pogłębionej analizy diagnostycznej Twojego stanu zdrowia, oferujemy również PAKIET NIE TOLERUJĘ MLEKA ROZSZERZONY.

Dodatkowe przygotowanie

Materiałem do badania jest powietrze, pobrane do specjalnego zestawu.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zadbaj z nami o zdrowie - zapisz się na newsletter!

Otrzymuj praktyczne informacje na temat profilaktyki i badań laboratoryjnych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat świadomej troski o zdrowie. Zapisz się na newsletter i odbierz -20% zniżki na kolejny zakup w e-sklepie.