Pakiet kobiety

Pakiet rozszerzony / 17 badań

Pakiet kobiety to jeden z paneli badań, zawierających oznaczenia parametrów monitorujących zdrowie kobiety. Pakiet zawiera badania dla kobiet niezależnie od wieku, jednak ze względu na badanie poziomu estradiolu raczej dla kobiet przed menopauzą. Oprócz badań krwi pakiet badań dla kobiet zawiera również badania ogólne moczu.

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • zbierz pierwszy mocz poranny, ze środkowego strumienia
  • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Morfologia - badanie umożliwiające ocenę ogólnego stanu zdrowia, wskazujące na istnienie niedokrwistości (częstej przypadłości u miesiączkujących kobiet), może również dostarczyć informacji o chorobach hematologicznych.

Poziom żelaza we krwi - w połączeniu z oznaczeniem poziomu hemoglobiny w morfologii dostarcza informacji o występowaniu niedokrwistości i niedoborach żelaza.

Lipidogram z kwasem moczowym oraz glukoza z hemoglobiną glikowaną to kontrola najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń chorobowych – cukrzycy oraz zaburzeń gospodarki lipidowej i ryzyka chorób czy powikłań sercowo-naczyniowych.

Tyreotropina (TSH) - badanie przesiewowe wykonywane w celu oceny funkcji tarczycy. Choroby tarczycy występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niedoczynność tarczycy często objawia się symptomami, które nie są kojarzona z tym gruczołem, jak np. przyrost masy ciała pomimo przyjmowania ograniczonej liczby kalorii, senność, zmęczenie, zaparcia.

Glukoza - poziom glukozy na czczo to wskaźnik stanu przedcukrzycowego lub cukrzycy, jednej z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, która początkowo nie daje objawów. Dlatego ważne jest, aby regularnie oznaczać poziom glukozy we krwi.

Sód, potas, magnez, chlorki - pierwiastki wpływające na prawidłową pracę mięśni (w tym mięśnia sercowego) oraz układu nerwowego. Magnez i potas są często suplementowane, co nie powinno mieć miejsca, jeśli nie występuje niedobór. Sód natomiast jest minerałem, który często występuje w nadmiarze, co przyczynia się do rozwoju nadciśnienia tętniczego.

Estradiol - jeden z najważniejszych hormonów płciowych u kobiety, reguluje cykl miesiączkowy.

OB - wskazuje na istnienie stanu zapalnego.

Kreatynina w surowicy - wskaźnik pracy nerek.

Badanie ogólne moczu - badanie wskazuje na prawidłowość pracy układu moczowego, w tym również pracy nerek.

Pakiet kobiety - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet przeznaczony jest dla kobiet przed menopauzą, które chciałyby wykonać badania profilaktyczne i nie odczuwają objawów chorobowych.

Pakiet dla kobiet może być również wykorzystany przez pacjentki, które leczą się powodu chorób przewlekłych i wykonują badania ukierunkowane na jedno schorzenie, a chcą szerzej skontrolować swój stan zdrowia.

Dodatkowe przygotowanie

Przynajmniej dzień przed planowanym oddaniem moczu do badania zaleca się powstrzymanie od stosunków płciowych. Najlepiej, aby nie wykonywać badania w okresie okołomenstruacyjnym i w czasie menstruacji - duża liczba krwinek czerwonych uniemożliwi uzyskanie wiarygodnego wyniku. Przed pobraniem próbki moczu należy umyć ręce, a następnie ujście cewki moczowej. Mocz należy pobrać do pojemnika na mocz lub do specjalnego zestawu. Bezpłatny zestaw można odebrać w Punkcie Pobrań ALAB laboratoria. Mocz do badania powinien pochodzić z tzw. środkowego strumienia. Pierwszą, niewielką ilość moczu należy oddać do toalety. Następną porcję do pojemnika, a końcową znów do toalety. Mocz umieść w probówce z zestawu zgodnie z instrukcją. Próbkę moczu dostarcz jak najszybciej do wybranego Punktu Pobrań. Jeśli nie możesz dostarczyć pojemnika natychmiast, umieść go w lodówce i przynieś do zbadania w ciągu 2-3 godzin

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.