Pakiet ogólny

Pakiet rozszerzony / 13 badań

Pakiet ogólny to zestaw 13 badań pokazujących w szerszym zakresie kondycję zdrowotną organizmu. Badania powinny być wykonane w celach profilaktycznych, regularne wykonywanie tych badań i świadome kontrolowanie swojego stanu zdrowia jest jednym z elementów zdrowego stylu życia.

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • zbierz pierwszy mocz poranny, ze środkowego strumienia
  • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet badań ogólnych zawiera następujące oznaczenia:

  • morfologia - pokazuje stan ogólny oraz pozwala na wykrycie nieprawidłowości związanych z niedokrwistością, stanem zapalnym, istnieniem chorób pasożytniczych lub chorób autoimmunologicznych;
  • badanie ogólne moczu, mocznik i kreatynina w surowicy - oceniają funkcję nerek
  • sód, potas, chlorki - równowaga wodno-elektrolitowa;
  • glukoza - umożliwia wykrycie zaburzeń gospodarki węglowodanowej: stanu przedcukrzycowego lub cukrzycy;
  • lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG) - to ocena gospodarki lipidowej, ryzyka sercowo-naczyniowego, miażdżycy.

Pakiet badań ogólnych zawiera badanie ogólne moczu, dlatego w momencie pojawienia się w Punkcie Pobrań na badanie krwi należy przynieść ze sobą mocz w specjalnym pojemniku.

Pakiet ogólny - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet ogólny przeznaczony jest dla osób zdrowych, niezależnie od płci, które chcą profilaktycznie kontrolować swój stan zdrowia, a także dla pacjentów monitorujących leczenie.

Dzięki badaniom można wykryć wiele schorzeń we wczesnych stadiach choroby, nawet wówczas, gdy nie występują żadne objawy. Dzięki temu możemy szybko rozpocząć leczenie, spowolnić lub zatrzymać rozwój choroby, lub ją całkowicie wyleczyć.

Dodatkowe przygotowanie

Przynajmniej dzień przed planowanym oddaniem moczu do badania zaleca się powstrzymanie od stosunków płciowych. Najlepiej, aby nie wykonywać badania w okresie okołomenstruacyjnym i w czasie menstruacji - duża liczba krwinek czerwonych uniemożliwi uzyskanie wiarygodnego wyniku. Przed pobraniem próbki moczu należy umyć ręce, a następnie ujście cewki moczowej. Mocz należy pobrać do pojemnika na mocz lub do specjalnego zestawu. Bezpłatny zestaw można odebrać w Punkcie Pobrań ALAB laboratoria. Mocz do badania powinien pochodzić z tzw. środkowego strumienia. Pierwszą, niewielką ilość moczu należy oddać do toalety. Następną porcję do pojemnika, a końcową znów do toalety. Mocz umieść w probówce z zestawu zgodnie z instrukcją. Próbkę moczu dostarcz jak najszybciej do wybranego Punktu Pobrań. Jeśli nie możesz dostarczyć pojemnika natychmiast, umieść go w lodówce i przynieś do zbadania w ciągu 2-3 godzin.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zadbaj z nami o zdrowie - zapisz się na newsletter!

Otrzymuj praktyczne informacje na temat profilaktyki i badań laboratoryjnych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat świadomej troski o zdrowie. Zapisz się na newsletter i odbierz -20% zniżki na kolejny zakup w e-sklepie.