1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet zespół antyfosfolipidowy

Pakiet zespół antyfosfolipidowy

Pakiet rozszerzony / 4 badań

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku

Składowe pakietu

angle-down-icon

Proponowany pakiet zawiera klasyczne markery APS, rutynowo oznaczane w celu potwierdzenia/wykluczenia tej choroby.


W przypadku podejrzenia zespołu antyfosfolipidowego należy wykonać odpowiednie badania diagnostyczne dostępne w pakiecie; zgodnie z rekomendacjami są to: antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe w klasach M i G immunoglobulin, a także przeciwciała przeciw beta-2-glikoproteinie I w klasach M i G immunoglobulin. Zespół antyfosfolipidowy może dotyczyć wielu układów, jednak najbardziej typowe jest występowanie niepowodzeń położniczych, incydentów zakrzepowo-zatorowych oraz siności siateczkowatej skóry. Objawy kliniczne występujące w przebiegu APS muszą być związane czasowo z wykryciem przeciwciał (nie krócej niż 12 tygodni i nie dłużej niż 5 lat po wykryciu przeciwciał).


Pakiet zespół antyfosfolipidowy obejmuje następujące badania:

 • LA - Antykoagulant toczniowy powinien być wykryty w osoczu minimum dwukrotnie w odstępie 12 tygodni metodami ustalonymi przez Międzynarodowe Towarzystwo Zakrzepicy i Hemostazy.
 • Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie (β2-GPI) w klasie IgG i/lub IgM obecne w surowicy lub w osoczu (w mianie > 99. percentyla) 2-krotnie w odstępie 12 tygodni wykryte standaryzowaną metodą ELISA.
 • Przeciwciała antykardiolipinowe ACA w klasie IgG i/lub IgM obecne w surowicy lub osoczu w średnim lub wysokim mianie (tj. > 40 GPL lub MPL albo > 99. percentyla) 2-krotnie w odstępie 12 tygodni, wykryte standaryzowaną metodą ELISA.

Przygotowanie do badania

 • Materiałem do badań jest krew. Pobranie krwi nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent nie musi być na czczo, należy unikać posiłków wysokotłuszczowych przed pobraniem.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o akcjach promocyjnych oraz akcjach profilaktycznych realizowanych z partnerami ALAB laboratoria sp. z o.o. Dostępem do powiadomień możesz zarządzać z poziomu swojego konta, dowolnie włączając bądź wyłączając zgody.