1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Nie toleruję mleka podstawowy

Nie toleruję mleka podstawowy

Pakiet rozszerzony / 2 badań

Nie toleruję mleka podstawowy to pakiet przeznaczony dla osób, które odczuwają dolegliwości po spożyciu mleka i chciałyby sprawdzić, czy ich przyczyną jest alergia czy nietolerancja laktozy.

Oczekiwanie na wynik

12 dni roboczych

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • możesz iść na pobranie w ciągu dnia, nie musisz być na czczo. Unikaj pobrania materiału po obfitym posiłku
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Nie toleruję mleka podstawowy to pakiet przeznaczony dla osób, które odczuwają dolegliwości po spożyciu mleka i chciałyby sprawdzić, czy ich przyczyną jest alergia czy nietolerancja laktozy.

Problemy z trawieniem mleka występują w Polsce u ok. 30% populacji osób dorosłych. Ponad 25% z nich spowodowana jest nietolerancją laktozy, a 2-3% alergią na mleko. Objawy nietolerancji mleka spowodowane każdym z tych mechanizmów różnią się od siebie (alergia na mleko często powoduje objawy skórne, a nietolerancja laktozy dolegliwości brzuszne). Zdarza się jednak, że są one podobne i wówczas trudno je zróżnicować, a tymczasem ustalenie przyczyn choroby ma znaczenie dla postępowania terapeutycznego.

Stworzyliśmy pakiet badań odpowiadający na pytanie, czy przyczyną występujących po spożyciu mleka objawów jest niedobór enzymu laktazy (niezbędnego do strawienia cukru zawartego w mleku - laktozy), czy alergia IgE zależna.

W Pakiecie nie toleruję mleka plus można dokładniej sprawdzić, alergią na które białka mleka spowodowane są objawy choroby, a w Pakiecie nie toleruję mleka rozszerzonym można zbadać predyspozycję genetyczną do nietolerancji laktozy.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • Mleko krowie (F2) - IgE swoiste
 • Test nietolerancji laktozy (materiał pobierany w domu przez pacjenta po odebraniu z punktu pobrań specjalnego zestawu - w tym celu prosze wcześniej skontaktować się z wybranym punktem pobrań)

Jeśli potrzebujesz pogłębionej analizy diagnostycznej Twojego stanu zdrowia oferujemy również PAKIET NIE TOLERUJĘ MLEKA PLUS oraz PAKIET NIE TOLERUJĘ MLEKA ROZSZERZONY.

Dodatkowe przygotowanie

Materiałem do badania jest powietrze, pobrane do specjalnego zestawu.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zadbaj z nami o zdrowie - zapisz się na newsletter!

Otrzymuj praktyczne informacje na temat profilaktyki i badań laboratoryjnych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat świadomej troski o zdrowie. Zapisz się na newsletter i odbierz -20% zniżki na kolejny zakup w e-sklepie.