1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG, (S1,S2, N) met. Western- Blot.

P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG, (S1,S2, N) met. Western- Blot.

Badanie przeciwciał w klasie IgG (S1,S2,N) przeciw wirusowi SARS-CoV-2 metodą Western-Blot wykonuje się w celu wykrycia zakażenia tym koronawirusem lub sprawdzenia odpowiedzi organizmu na szczepienie.

Oczekiwanie na wynik

5 dni roboczych

Materiał

Krew

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • możesz iść na pobranie w ciągu dnia, nie musisz być na czczo. Unikaj pobrania materiału po obfitym posiłku
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)

Badanie jest testem jakościowym wykrywającym przeciwciała IgG z podziałem na białko S1, S2 oraz N, które są antygenami wirusa SARS-CoV-2. Dodatkowo oznaczane są przeciwciała przeciwko białku N innych koronawirusów, które są sezonowe: HCoV-HKU1, HCoVOC43, HCoV-NL63 i HCoV-229E.

Obecność przeciwciał w klasie IgG wskazuje na pojawienie się odpowiedzi immunologicznej, świadczy o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 oraz o ewentualnej odporności. Poziom przeciwciał w klasie IgG z czasem rośnie.

Metoda Western Blot wykorzystywana jest do detekcji oraz identyfikacji białek. Poszukiwane są przeciwciała, które są wytwarzane przez organizm przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Test Western Blot jest stosowany jako drugi etap diagnostyki.

Test EUROLINE Anti-SARS-CoV-2 Profile IgG oparty jest na metodzie Western Blot. Jako narzędzie diagnostyczne służy do identyfikacji osób, które przebyły infekcję wirusem SARS-CoV-2 oraz jako test sprawdzający odpowiedź organizmu na szczepienie. Umożliwia zróżnicowane wykrywanie przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2 dzięki oddzielnym pasmom antygenów dla domeny S1 i domeny S2 białka kolca, jak również dla białka nukleokapsydu.

W przypadku wykrycia specyficznych przeciwciał w surowicy powstają kompleksy przeciwciało-antygen. Znakowanie kompleksów w drugim etapie testu powoduje reakcję barwną w postaci widocznych prążków. Odczyt dla każdego antygenu wykonywany jest oddzielnie.

Wykrycie przeciwciał przeciwko antygenowi N wskazuje na zakażenie koronawirusem. Natomiast obecność tylko przeciwciał przeciwko antygenom S (S1,S2) może świadczyć zarówno o zetknięciu z wirusem SARS-CoV-2, jak i może być odpowiedzią na szczepienie przeciwko COVID-19.

P/C PRZECIW WIRUSOWI SARS COV-2 W KLASIE IGG, (S1,​S2, N) MET. WESTERN- BLOT – kto i kiedy powinien wykonać badanie przeciwciał?

Wykonanie testu zalecane jest:

 • po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 i przebyciu zakażenia (również bezobjawowego),
 • w celu sprawdzenia odpowiedzi organizmu po szczepieniu przeciwko COVID-19,
 • ze względu na czas potrzebny do wytworzenia przez organizm przeciwciał IgG, badanie zaleca się wykonać po co najmniej 11-14 dniach od zakażenia lub szczepienia.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.