Witamina d3+k2 mk7

Pakiet rozszerzony / 2 badań

Pakiet witamina D3+K2 MK7 zawiera badanie poziomu dwóch witamin, które są niezbędne do właściwego wykorzystania wapnia przez układ kostny człowieka.

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet witamina D3+K2 MK7 zawiera badanie poziomu dwóch witamin, które są niezbędne do właściwego wykorzystania wapnia przez układ kostny człowieka.

Właściwy poziom witaminy D jest niezbędny aby gospodarka wapniowo-fosforanowa organizmu funkcjonowała prawidłowo. Witamina D ułatwia bowiem wchłaniania wapnia w jelitach, ale dalsze jego wykorzystanie przez układ kostny zależy już od witaminy K2 MK7. Z tego powodu pacjenci często suplementują obydwie witaminy, jednak nie jest to postępowanie rekomendowane, jeśli nie mamy niedoboru witamin D i K2 MK7 lub nie wiemy, jak głęboki jest ten niedobór.

Pakiet badań umożliwia zbadanie poziomu witaminy D oraz K2 MK7 w jednym pobraniu a następnie - w zależności od wyników - dobranie odpowiednich dawek leczniczych lub suplementacyjnych.

Badanie poziomu witaminy K2 MK7 wykonywane jest metodą HPLC - nowoczesną technologią badań charakteryzującą się bardzo wysoką czułością i swoistością.

Kto powinien wykonać badania witamin D i K2 MK7?

  • pacjenci z grupy ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, z podwyższonym poziomem cholesterolu, z miażdżycą
  • osoby z osteoporozą; pacjenci z zaburzeniami wchłaniania składników odżywczych w przewodzie pokarmowym (dysbioza, celiakia, choroby zapalne jelit, choroby wątroby i dróg żółciowych)
  • osoby starsze; osoby z nadwagą i otyłością (zwłaszcza z otyłością brzuszną)
  • pacjenci na dietach ubogotłuszczowych
  • pacjenci zażywający antybiotyki powyżej 10 dni lub leki ograniczające wchłanianie tłuszczów (stosowane w odchudzaniu, estrogeny)
  • osoby suplementujące wapń

Pobierz e-book zawierający informacje na temat wskazań i zasad prowadzenia diagnostyki niedoborów witaminy D.

Przygotowanie do badań

Materiałem do badania jest krew. Badanie witaminy K2 MK7 wykonywane jest metodą HPLC - nowoczesną technologią badań charakteryzującą się bardzo wysoką czułością i swoistością. Niestety witamina K2MK7 jest badaniem niestabilnym, dlatego pakiet dostępny jest tylko w punktach przy laboratoriach. Można je znaleźć w naszej wyszukiwarce Punktów Pobrań.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.