1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Nie toleruję mleka rozszerzony

Nie toleruję mleka rozszerzony

Pakiet rozszerzony / 5 badań

Pakiet nie toleruję mleka rozszerzony jest najszerszym z rodziny pakietów występujących w ALAB laboratoria, pozwalających na różnicowanie przyczyn nietolerancji mleka u pacjentów. Od pozostałych pakietów różni się obecnością badania pozwalającego na wykrycie genetycznej predyspozycji do nietolerancji laktozy.

Oczekiwanie na wynik

28 dni roboczych

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • możesz iść na pobranie w ciągu dnia, nie musisz być na czczo. Unikaj pobrania materiału po obfitym posiłku
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet nie toleruję mleka rozszerzony jest najszerszym z rodziny pakietów występujących w ALAB laboratoria, pozwalających na różnicowanie przyczyn nietolerancji mleka u pacjentów. Od pozostałych pakietów różni się obecnością badania pozwalającego na wykrycie genetycznej predyspozycji do nietolerancji laktozy.

Nietolerancja mleka krowiego to dolegliwość występująca u ok. 30% dorosłych Polaków. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną tego problemu jest nietolerancja laktozy - cukru występującego w mleku - uniemożliwiająca prawidłowe jego trawienie i powodująca szereg dolegliwości brzusznych.

Nietolerancja laktozy może być nabyta lub wrodzona - uwarunkowana genetycznie. Dlatego w Pakiecie nie toleruję mleka rozszerzonym znajduje się badanie pozwalające zdiagnozować obecność polimorfizmu 13910C>T w rejonie promotorowym genu LCT, warunkującego tę dolegliwość.

Oprócz badań w kierunku nietolerancji laktozy pakiet zawiera badania pozwalające wykryć alergię na składniki (komponenty) białek mleka krowiego - alfa-laktoalbuminę, beta-laktoglobulinę lub kazeinę.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • Alfa laktoalbumina (F76) - IgE swoiste
 • Beta laktoglobulina (F77) - IgE swoiste
 • Kazeina (F78) - IgE swoiste
 • Test nietolerancji laktozy (materiał pobierany w domu przez pacjenta po odebraniu z punktu pobrań specjalnego zestawu - w tym celu prosze wcześniej skontaktować się z wybranym punktem pobrań)

Dodatkowo w pakiecie rozszerzonym:

 • Nietolerancja laktozy - wykrywanie obecności polimorfizmu 13910C>T w rejonie promotorowym genu LCT metodą Real Time PCR

Niniejszy pakiet zawiera w swoim składzie badanie z zakresu genetyki człowieka. Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania w miejscu: Formularze dla pacjenta.

Akceptujemy również skierowanie od lekarza wystawione na innych drukach i dołączone do skierowania ALAB.

Dodatkowe przygotowanie

Materiałem do badania jest powietrze, pobrane do specjalnego zestawu.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o akcjach promocyjnych oraz akcjach profilaktycznych realizowanych z partnerami ALAB laboratoria sp. z o.o. Dostępem do powiadomień możesz zarządzać z poziomu swojego konta, dowolnie włączając bądź wyłączając zgody.