Pakiet metylacja

Pakiet rozszerzony / 6 badań

Pakiet metylacja przeznaczony jest dla osób, które chcą skontrolować poziom witamin z grupy B (B6, B12 i kwasu foliowego) oraz homocysteiny.

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet metylacja przeznaczony jest dla osób, które chcą skontrolować poziom witamin z grupy B (B6, B12 i kwasu foliowego) oraz homocysteiny.

Metylacja to jeden z ważnych procesów w naszym organizmie, odgrywający kluczową rolę w przekształcaniu kwasu foliowego (witaminy B9)  i witaminy B12 do postaci aktywnych.

Zaburzony proces metylacji skutkuje m.in. niedostatecznym działaniem witaminy B9 oraz witaminy B12 i daje objawy niedoborów (pomimo, że poziom witaminy B9 i witaminy B12 we krwi jest prawidłowy). Dlatego w pakiecie można również zbadać poziom homocysteiny, który również zależy od sprawności metylacji (zbyt wysoki poziom homocysteiny może świadczyć o tym, że zablokowana jest przemiana tego aminokwasu to metioniny - czyli proces metylacji nie przebiega prawidłowo. Niedobór witamin z grupy B może powodować objawy ze strony układu nerwowego, a zbyt wysoki poziom homocysteiny to zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Podkreślić należy, iż prawidłowa metylacja jest kluczowa dla kobiet w ciąży, cierpiących na niedobór kwasu foliowego (witaminy B9). Jego prawidłowy poziom jest nieodzowny do rozwoju zdrowego dziecka i utrzymania ciąży.

Zaburzenia procesu metylacji mogą być uwarunkowane genetycznie. Dlatego w pakiecie rozszerzonym oferujemy badanie dwóch polimorfizmów genu MTHFR. 

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

WIT-B12 

Witamina B12

WIT-B6

Witamina B6

KWFOL

Kwas foliowy

HOMHPLC

Homocysteina met. HPLC

Więcej o metabolizmie witaminy B12 dowiecie się z webinarium, prowadzonego przez doktora Mirosława Masteja.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o akcjach promocyjnych oraz akcjach profilaktycznych realizowanych z partnerami ALAB laboratoria sp. z o.o. Dostępem do powiadomień możesz zarządzać z poziomu swojego konta, dowolnie włączając bądź wyłączając zgody.