1. Strona główna
    arrow-right-icon
  2. Katalog badań
    arrow-right-icon
  3. Pakiet metylacja rozszerzony

Pakiet metylacja rozszerzony

Pakiet rozszerzony / 6 badań

Pakiet metylacja rozszerzony to pakiet badań pozwalający na ocenę poziomu witamin B6, B9 (kwasu foliowego), B12, homocysteiny oraz sprawdzenie, czy ewentualne nieprawidłowości nie wynikają z istnienia mutacji w genie MTHFR.

Oczekiwanie na wynik

-

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet metylacja rozszerzony to pakiet badań pozwalający na ocenę poziomu witamin B6, B9 (kwasu foliowego), B12, homocysteiny oraz sprawdzenie, czy ewentualne nieprawidłowości nie wynikają z istnienia mutacji w genie MTHFR.

Metylacja to proces, którego prawidłowy przebieg odgrywa kluczową rolę w przekształcaniu kwasu foliowego (witaminy B9)  i metylokobalaminy (witaminy B12) do postaci aktywnych, a tym samym warunkuje możliwość ich wykorzystania przez nasz organizm.

Zaburzenia procesu metylacji są zatem czynnikiem działającym jak niedobór tych witamin w naszym pożywieniu (pomimo ich prawidłowego poziomu). Istotnym beneficjentem tego procesu jest również homocysteina, której poziom ulega podwyższeniu w niesprawnie działającym procesie metylacji. Zbyt wysoki poziom homocysteiny to zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, dlatego tak istotne jest kontrolowanie jej poziomu.

Zaburzenia procesu metylacji mogą być uwarunkowane genetycznie. Dlatego w pakiecie rozszerzonym oferujemy badanie dwóch polimorfizmów genu MTHFR (Wykrywanie obecności polimorfizmu c.677C>T oraz c.1298A>C w genie reduktazy metylenotetra-hydrofolianowej (MTHFR) metodą Real Time PCR.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

WIT-B12

Witamina B12 (O83)

WIT-B6

Witamina B6

KWFOL

Kwas foliowy (M41)

HOMHPLC

Homocysteina met. HPLC

MTHFR-2

Wykrywanie obecności polimorfizmu c.677C>T oraz c.1298A>C w genie reduktazy metylenotetra-hydrofolianowej (MTHFR) metodą Real Time PCR

Niniejszy pakiet zawiera w swoim składzie badanie z zakresu genetyki człowieka. Na każde badanie z zakresu genetyki człowieka wymagana jest podpisana przez pacjenta deklaracja świadomej zgody na wykonanie takiego badania. Formularz dostępny jest w Punkcie Pobrań lub TUTAJ

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o akcjach promocyjnych oraz akcjach profilaktycznych realizowanych z partnerami ALAB laboratoria sp. z o.o. Dostępem do powiadomień możesz zarządzać z poziomu swojego konta, dowolnie włączając bądź wyłączając zgody.