1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet mężczyzny 30+

Pakiet mężczyzny 30+

Pakiet rozszerzony / 14 badań

Pakiet mężczyzny 30+ to zawiera 14 badań przeznaczonych do monitorowania stanu zdrowia mężczyzny w trzeciej dekadzie życia.

Oczekiwanie na wynik

1 dzień roboczy

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet badań dla mężczyzn po 30-tce to zestaw badań monitorujący stan zdrowia i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na wczesnym ich etapie. Zawiera badania dobrane z myślą o grupie mężczyzn w wieku 30-39 lat.

Morfologia umożliwia wgląd w ogólny stan zdrowia, profil lipidowy oraz poziom glukozy to badania pozwalające na wykrycie ewentualnych zaburzeń gospodarki lipidowej i węglowodanowej na wczesnym etapie. Dzięki temu pacjent może zmodyfikować swój styl życia lub – jeśli to będzie niezbędne – wdrożyć wczesne leczenie i zapobiec powstaniu poważnych powikłań.

Pakiet zawiera również pełny profil hormonalny badań tarczycy. Choroby tarczycy częściej występują u kobiet, z tego powodu te badania laboratoryjne u mężczyzn są wykonywane rzadziej i diagnostyka zaburzeń funkcji tarczycy trwa dłużej. Aby tego uniknąć, pakiet zawiera badania TSH, fT3 i fT4.

Pakiet badań dla mężczyzny 30+ to także pomiar poziomu magnezu, który odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowej pracy układu nerwowego (niski poziom magnezu obserwuje się w sytuacjach stresowych), układu krążenia oraz mięśni.

Zbadanie stężenia witaminy D pozwoli określić jej poziom w organizmie i prawidłowo dobrać dawkę suplementacyjną (80-90% Polaków ma niedobór witaminy D), aminotransferaza alaninowa pokaże, jak funkcjonuje wątroba, a kreatynina w surowicy jest wskaźnikiem pracy nerek.

Ważnym badaniem dla mężczyzn w pakiecie jest testosteron – najważniejszy męski hormon, wpływający na popęd płciowy, erekcję oraz płodność, dlatego obniżony poziom testosteronu to problemy z obniżonym popędem seksualnym. Z drugiej strony mężczyźni przyjmujący „odżywki” z testosteronem obserwują u siebie podwyższone stężenia tego hormonu, co również jest szkodliwe dla zdrowia i może powodować liczne działania uboczne (np. choroby układu sercowo-naczyniowego, trądzik, utratę męskich cech płciowych).

Pakiet mężczyzny 30+ - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet przeznaczony jest dla mężczyzn pomiędzy 30. a 40. r.ż., którzy chcieliby wykonać badania w celach profilaktycznych (są zdrowi i nie odczuwają żadnych objawów chorobowych). Można go również wykonać jako diagnostykę wstępną, jeśli odczuwane są objawy takie jak: zmęczenie, osłabienie, problemy z koncentracją.

Pakiet badań dla mężczyzn po 30-tce może być również wykonany przez panów, którzy w ramach budowania formy w sporcie zażywają odżywki białkowe lub hormony.

Dodatkowe przygotowanie

Zalecane pobieranie rano na czczo, 8 godz. od przyjęcia ostatniego posiłku lub według wskazań lekarza.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.