1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności

Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności

Pakiet rozszerzony / 5 badań

Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy planują staranie się o dziecko lub już podejmują próby posiadania potomstwa, jednak napotykają problemy.

Oczekiwanie na wynik

1 dzień roboczy

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Diagnostyka hormonalna to jeden z elementów badania męskiej płodności, hormony mają wpływ na zaburzenia erekcji, problemy z libido, oraz zaburzenia w dojrzewaniu plemników.

W skład Pakietu hormony męskie diagnostyka płodności wchodzą następujące badania: testosteron, TSH, LH (hormon luteinizujący), FSH (hormon folikulotropowy) oraz prolaktyna.

Testosteron jest podstawowym męskim hormonem płciowym, wpływającym na popęd płciowy, erekcję oraz płodność. Obniżony poziom testosteronu oznacza zaburzenia w spermatogenezie i obniżoną płodność.

Prolaktyna to hormon produkowany przez przysadkę mózgową, a jego nadmiar – zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny – nie sprzyja zajściu w ciążę. Nadmiar prolaktyny u mężczyzny skutkuje bowiem niedoczynnością męskich gonad, a co za tym idzie zaburzeniami erekcji, spadkiem libido oraz zmniejszoną produkcją plemników.

LH (hormon luteinizujący) oraz FSH (hormon folikulotropowy) to dwa pozostałe hormony, produkowane w przysadce mózgowej, które mają wpływ na płodność mężczyzny. Niedoczynność przysadki objawiająca się obniżeniem poziomu LH i FSH to w konsekwencji zbyt niskie stężenie testosteronu (na jego poziom wpływa hormon luteinizujący) oraz zahamowanie wytwarzania plemników (hormon folikulotropowy).

Ostatnie badanie w pakiecie to poziom TSH, obrazujący czynność tarczycy. Niedoczynność tego gruczołu może mieć wpływ na jakość nasienia, jak również na obniżenie libido oraz zaburzenia erekcji.

Materiałem do badania hormonów męskich jest krew. Badania należy wykonać w godzinach porannych, na czczo.

Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności przeznaczony jest dla mężczyzn planujących dziecko, którzy chcą sprawdzić poziom hormonów wpływających na płodność. Pakiet może być wykonany przez panów, którzy nie odczuwają żadnych problemów mogących mieć wpływ na posiadanie potomstwa, jak również u tych pacjentów, którzy już starają się o dziecko bez powodzenia.

Pakiet hormony męskie diagnostyka płodności może być wykonany przez mężczyzn w każdym wieku, problemy z płodnością obserwuje się u coraz młodszych osób.

Dodatkowe przygotowanie

U kobiet oznaczenie należy wykonać między 2 a 5 dniem cyklu miesiączkowego lub wg zaleceń lekarza.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.