1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet hormony męskie rozszerzony

Pakiet hormony męskie rozszerzony

Pakiet rozszerzony / 3 badań

Pakiet hormony męskie zawiera trzy badania hormonalne: dwa hormony występujące głównie u mężczyzn, czyli testosteron i DHEA-S, a ponadto dodatkowo estradiol - główny żeński hormon płciowy, ale występujący również u mężczyzn. Pakiet hormony męskie jest przeznaczony dla mężczyzn, którzy chcieliby sprawdzić poziom tych trzech hormonów płciowych z jednego pobrania.

Oczekiwanie na wynik

1 dzień roboczy

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Objawami, które mogą wskazywać na niedobory hormonalne u panów, są: obniżony popęd płciowy (libido), problemy z erekcją, pogorszenie samopoczucia, nerwowość, problemy z koncentracją, obniżenie odporności, zaburzenia snu, zmniejszenie owłosienia.

DHEA-S jest hormonem wydzielanym przez korę nadnerczy, który osiąga szczyt we wczesnej dorosłości, a następnie z wiekiem zaczyna spadać. Z tego powodu wiele osób suplementuje ten hormon, a jego zażywanie ma prowadzić do zapobieganiu wielu chorobom oraz starzeniu. Niestety badania nie potwierdzają wartości suplementowania DHEA. Jego wysokie stężenia obserwuje się z kolei m.in. w przypadku guzów i raka nadnerczy czy też wrodzonym przeroście nadnerczy.

Drugim hormonem męskim badanym w pakiecie jest testosteron - główny męski androgen, od którego zależy osiągnięcie dojrzałości płciowej oraz powstanie charakterystycznych męskich cech płciowych (tzw. jabłko Adama czy męski typ owłosienia). Pod jego wpływem w okresie pokwitania powstają charakterystyczne dla płci męskiej cechy, ponadto następuje rozwój drugorzędowych cech płciowych. Obserwujemy m.in. zmianę budowy chrząstek krtani i rozwój męskiego typu owłosienia. Poziom testosteronu także z wiekiem się obniża, wpływając m.in. na zaburzenia erekcji.

Ostatnim badaniem w pakiecie hormony męskie jest poziom estradiolu (E2) - hormonu, który u mężczyzn produkowany jest w nadnerczach oraz w jądrach. W organizmie mężczyzny jest go mniej niż u kobiet, ale mimo wszystko jest ważny dla zachowania równowagi hormonalnej, odpowiada m.in. za płodność, zapobiega osteoporozie i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Pakiet hormony męskie - kto i kiedy powinien wykonać badania hormonów męskich?

Badanie hormonów męskich może być wykonane w celach profilaktycznych, jak również jako pierwszy etap diagnostyki w przypadku zaburzeń, mogących mieć podłoże hormonalne.

Dodatkowe przygotowanie

U kobiet pobranie krwi należy wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.