Pakiet kobiety 60+

Pakiet rozszerzony / 27 badań

Pakiet kobiety 60+ zawiera 26 badań, dzięki którym kobieta po 60. r.ż. może monitorować wiele aspektów swojego stanu zdrowia w jednym pobraniu.

Oczekiwanie na wynik

2 dni robocze

Przygotowanie

  • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
  • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
  • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Pakiet badań dla kobiet 60+ to kompleks badań ukierunkowanych na kontrolę stanu zdrowia u kobiet po 60. r.ż. Jest to czas, kiedy mogą pojawiać się choroby przewlekłe, np. osteoporoza, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, dlatego ważne jest wykonywanie badań laboratoryjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia, nie tylko w celach diagnostycznych.

Pakiet kobiety 60+ to panel badań wyselekcjonowanych dla pań w 7 dekadzie życia. Zawiera badania umożliwiające:

  • morfologia umożliwia ocenę stanu ogólnego,
  • lipidogram z kwasem moczowym oraz glukoza z hemoglobiną glikowaną to kontrola najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń chorobowych – cukrzycy oraz zaburzeń gospodarki lipidowej i ryzyka chorób czy powikłań sercowo-naczyniowych,
  • ocena pracy tarczycy - częstym problemem u kobiet są zaburzenia funkcjonowania tarczycy, dlatego pakiet dla kobiety 60+ umożliwia zbadanie pełnego profilu hormonalnego tego narządu,
  • próby wątrobowe - aminotransferaza alaninowa, aminotransferaza asparaginianowa i GGTP to wskaźniki pracy wątroby,
  • kreatynina – ocena pracy nerek.

Pakiet badań dla kobiet 60+ zawiera także pomiar stężenia ważnych dla układu nerwowego oraz mięśni i układu krążenia makroelementów – sodu, potasu i magnezu. Żelazo i ferrytyna to markery niedokrwistości z niedoboru żelaza – przypadłości częstej u kobiet, zwłaszcza obficie miesiączkujących.

Badanie stężenia witaminy D pozwoli określić jej poziom w organizmie i prawidłowo dobrać dawkę suplementacyjną (80-90% Polaków ma niedobór witaminy D). Witamina D pełni wiele bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie, jedną z nich jest wpływ na funkcje metaboliczne tkanki kostnej i profilaktyka osteoporozy. Ponieważ po 50 r.ż osteoporoza występuje u ok. 22% kobiet, w pakiecie są również badania sprawdzające poziom wapnia i fosforu.

Ważnym badaniem w pakiecie dla kobiet 60+ są D-dimery – badanie ważne z punktu widzenia możliwości powstania powikłań zatorowo-zakrzepowych po COVID-19 (również postaci bezobjawowej), jak i u pań, które przyjmują leki hormonalne. Ponadto zaburzenia zatorowo-zakrzepowe mogą towarzyszyć chorobom układu krążenia czy zaburzeniom gospodarki lipidowej.

Pakiet dla kobiet 60+ zawiera również badanie CRP, będące wskaźnikiem stanu zapalnego. Przewlekły stan zapalny towarzyszy chorobom reumatycznym, jak i chorobom nowotworowym. Ocenia się, że nawet 15% wszystkich nowotworów złośliwych może mieć związek z przewlekłym stanem zapalnym.

Ostatnie badanie to test ROMA, wskazujący na prawdopodobieństwo ryzyko wystąpienia raka jajnika, którego częstość zachorowań rośnie wyraźnie po 50 r.ż. i pozostaje wysokie u kobiet po 60 r.ż. Rak jajnika często wykrywany jest w późnym stadium, dlatego, aby umożliwić jak najwcześniejszą wcześniejszą diagnostykę, w ALAB laboratoria dodaliśmy ten test do pakietu badań profilaktycznych dla kobiet.

Pakiet kobiety 60+ - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet przeznaczony jest dla pań po 60. r.ż., które nie odczuwają żadnych objawów chorobowych i chcą wykonywać badania w celach profilaktycznych.

Może być również wykorzystany przez pacjentki, które leczę się powodu chorób przewlekłych i wykonują badania ukierunkowane na jedno schorzenie, a chcą kompleksowo skontrolować swój stan zdrowia.

Dodatkowe przygotowanie

Zalecane pobieranie rano na czczo, 8 godz. od przyjęcia ostatniego posiłku lub według wskazań lekarza.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o akcjach promocyjnych oraz akcjach profilaktycznych realizowanych z partnerami ALAB laboratoria sp. z o.o. Dostępem do powiadomień możesz zarządzać z poziomu swojego konta, dowolnie włączając bądź wyłączając zgody.