1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet mężczyzny 20+

Pakiet mężczyzny 20+

Pakiet rozszerzony / 10 badań

Pakiet mężczyzny 20+ to zestaw 10 badań, które umożliwiają profilaktyczne monitorowanie stanu zdrowia po 20. r.ż. Został skomponowany z myślą o młodych mężczyznach, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą monitorować jego stan w celach profilaktycznych.

Oczekiwanie na wynik

1 dzień roboczy

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

W młodym wieku, gdy cieszymy się dobrym zdrowiem, rzadko myślimy o badaniach laboratoryjnych, jednak jest to najlepszy czas, by zacząć dbać o swoje zdrowie. Dzięki regularnym badaniom laboratoryjnym możemy na wczesnym etapie zauważyć niektóre odchylenia, wdrożyć odpowiednie postępowanie oraz zapobiec powstawaniu poważnych powikłań.

Pakiet mężczyzny 20+ to badania specjalnie wyselekcjonowane dla panów z tej grupy wiekowej.

Zawiera morfologię, która umożliwia ocenę ogólnego stanu zdrowia, pełen lipidogram – cholesterol całkowity, HDL, LDL oraz trójglicerydy (badania wskazują, że 33% osób powyżej 18 r.ż. ma nieprawidłowy poziom cholesterolu), badanie poziomu glukozy, czyli wskaźnik występowania cukrzycy. Ponadto TSH wskaże, czy prawidłowo pracuje tarczyca, witamina D pozwala określić jej poziom w organizmie i prawidłowo dobrać dawkę suplementacyjną (80-90% Polaków ma niedobór witaminy D).

Pakiet badań dla mężczyzny 20+ to także pomiar poziomu magnezu – pierwiastka odpowiedzialnego za prawidłową pracę układu nerwowego (niski poziom magnezu obserwuje się w sytuacjach stresowych), serca oraz mięśni.

Ostatnie badanie w pakiecie to testosteron – najważniejszy męski hormon płciowy, wpływający na popęd płciowy, erekcję oraz płodność. Jednak obniżony poziom testosteronu to nie tylko problemy z obniżonym popędem seksualnym. U młodych mężczyzn przyjmujących „odżywki” z testosteronem obserwuje się podwyższenie stężenia tego hormonu, co również jest szkodliwe dla zdrowia i może powodować liczne działania uboczne (np. choroby układu sercowo-naczyniowego, trądzik, utratę męskich cech płciowych).

Pakiet mężczyzny 20+ - kto i kiedy powinien wykonać?

Pakiet przeznaczony jest dla mężczyzn pomiędzy 20. a 30. r.ż., którzy chcieliby wykonać badania w celach profilaktycznych (są zdrowi i nie odczuwają żadnych objawów chorobowych). Można go również wykonać jako diagnostykę wstępną, jeśli odczuwane są objawy takie jak: zmęczenie, osłabienie, problemy z koncentracją.

Pakiet badań dla mężczyzny 20+ może być również wykonany przez panów, którzy w ramach budowania formy w sporcie zażywają odżywki białkowe lub hormony.

Dodatkowe przygotowanie

U kobiet pobranie krwi należy wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.