1. Strona główna
  arrow-right-icon
 2. Katalog badań
  arrow-right-icon
 3. Pakiet kobiety przed ciążą

Pakiet kobiety przed ciążą

Pakiet rozszerzony / 15 badań

Pakiet kobiety przed ciążą zawiera 15 badań rekomendowanych dla kobiet planujących ciążę. Badania przed ciążą umożliwiają ocenę parametrów zdrowotnych ważnych dla przyszłej mamy, aby przeszła ciążę w jak najlepszym zdrowiu oraz dla dziecka.

Oczekiwanie na wynik

1 dzień roboczy

Przygotowanie

 • przed pobraniem postaraj się odpocząć przez ok. 15 minut
 • zbierz pierwszy mocz poranny, ze środkowego strumienia
 • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
 • udaj się na pobranie w godzinach porannych
 • na około 30 min. przed pobraniem wypij szklankę wody (250ml)
 • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Składowe pakietu

angle-down-icon

Kobieta planująca ciążę chciałaby, aby przebiegała ona bez żadnych problemów zdrowotnych, a dziecko rozwijało się prawidłowo. Pakiet badań dla kobiet przed ciążą to wyselekcjonowane specjalnie pod kątem zdrowej mamy i zdrowego dziecka badania laboratoryjne, które ułatwią podjęcie ewentualnych działań, niezbędnych do poprawy jej ogólnej kondycji zdrowotnej (morfologia, glukoza, badanie ogólne moczu, sprawdzenie pracy tarczycy).

Pakiet badań dla kobiet przed ciążą zawiera również oznaczenie witamin szczególnie ważnych w ciąży - witaminy D i kwasu foliowego. Obydwie witaminy są często suplementowane przed ciążą, jednak bez znajomości ich stężenia we krwi nie można dobrać efektywnej i bezpiecznej suplementacji. Zdarza się, że kobiety mają tak głębokie niedobry witaminy D, że zalecane dawki suplementacyjne nie wystarczą do prawidłowego funkcjonowania matki i budowania tkanek dziecka. Oznaczenie poziomu witaminy D i kwasu foliowego są warunkiem koniecznym w precyzyjnym dobraniu dawek stosowanych suplementów.

W planowaniu ciąży rekomenduje się także badania weryfikujące, czy przyszła mama przebyła zakażenia i nabyła odporności na pasożyty, wirusy czy bakterie, które mogą zagrażać prawidłowemu rozwojowi dziecka. Dlatego pakiet kobiety przed ciążą zawiera diagnostykę w kierunku takich zakażeń jak: różyczka, toksoplazmoza, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

Badania w pakiecie wykonywane są z krwi oraz z moczu. Należy pamiętać, aby w dniu pobrania krwi przynieść ze sobą do laboratorium pojemniczek z prawidłowo pobranym moczem.

Pakiet kobiety przed ciążą - kto i kiedy powinien wykonać?

Badania z pakietu dla kobiet przed ciążą rekomendowane są dla każdej kobiety planującej ciążę w celu zweryfikowania swojego stanu zdrowia. Badania mogą być wykonane zarówno przed pierwszą ciążą, jak i przed kolejnymi ciążami.

Badania nie służą diagnostyce przyczyn niepłodności. W tym celu rekomendujemy kontakt ze swoim lekarzem lub inne pakiety z oferty ALAB laboratoria (np. pakiety hormonalne). Badaniem pomocnym przed zajściem w ciążę jest również badanie stężenie hormonu AMH - badanie rezerwy jajnikowej.

Dodatkowe przygotowanie

Na kilka dni przed badaniem należy nie przyjmować preparatów żelaza

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Możliwość rezerwacji online terminu pobrania

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i zyskaj pewność, że nie umknie Ci żaden ciekawy artykuł! Poinformujemy Cię też o najnowszych akcjach profilaktycznych w naszym e-sklepie.